marzec22

Korektor haluksów – pozbądź się problemu

dodano: 22 marca 2016 przez flover


Pojawienie się haluksów na stopach to z reguły rezultat złych nawyków życiowych, noszenia złego obuwia i nadmiernego przemęczania nóg, deficytu ćwiczeń, a czasami też uzależnień genetycznych. Ponieważ przeszkadzają i w czasie chodzenia, i znacznie przeszkadzają dobieraniu butów, a dodatkowo sprawiają coraz silniejszy ból, powinno się jak najszybciej podejmować z nimi walkę. Czyni się to dzięki właściwym urządzeniom, tak zwanym korektorom haluksów. W wyższym stopniu zaawansowane przypadki stanowią wskazanie do leczenia chirurgicznego.

Dla kogo jest w sam raz korektor haluksów?

Terapia za pośrednictwem korektora haluksów oferowana jest z reguły wszystkim tym pacjentom, którzy zgłaszają się do doktora z ostatnio dostrzeżoną deformacją przodostopia – gwałtownie zaczęli odczuwać dokuczliwość podczas chodzenia czy też komplikacje przy noszeniu dotychczas wygodnych butów. To jedna z najprostszych i najbardziej wygodnych odmian znanej w dzisiejszych czasach kuracji przeciwko temu schorzeniu. Ponieważ haluksy dotykają w dzisiejszych czasach i młodszych i starszych, sposób kurowania musi być w miarę uniwersalny oraz jednocześnie dający ogromną efektywność. Korektor haluksów zaliczany jest do najskuteczniejszych z nich, szczególnie że z powodzeniem wykorzystuje się go już od dłuższego czasu – obok zabiegów operacyjnych oraz instrumentów gwarantujących korekcję w ruchu stanowi bardzo pewne i tradycyjne rozwiązanie. Za jego elastycznością przemawia wygodna struktura, typowy zakres noszenia (proponuje się stosowanie korektora w nocy lub podczas wykonywania jakichś czynności bez ruchu, np. przy czytaniu książki, oglądaniu telewizji) oraz optymalna stabilizacja dla stopy. Przy stosowaniu korektora pięć, sześć godzin dziennie, po krótkim okresie zyskuje się poprawę oraz problem staje się kosmetyczny bądź dokumentnie zanika. Odmiana jest zauważalna zwłaszcza w przypadku modyfikowania niewielkiej deformacji; to przemawia za rychłym reagowaniem na jak najmniejsze zmiany w kształcie stopy lub objawy bólowe.

Korektor haluksów czy chirurg?

 

Nieznaczne haluksy poddaje się kuracji za pomocą korektorów haluksów, jednak takie działanie wymaga znacznej systematyczności i uwagi ze strony pacjenta. Oprócz systematycznego używania urządzenia, trzeba pilnować również innych nawyków, mianowicie zrezygnować z niewygodnego obuwia, z długiego stania (jest ono niezdrowe nie tylko dla stóp, ale także może być przyczyną np. żylaków) oraz zadbać o adekwatną dietę, ponieważ tusza również bywa powodem deformacji układu ruchu. Jeśli na haluksy cierpi osoba młoda, musi przeznaczyć pewną ilość swojego czasu, by korektor haluksów miał okazję zareagować – najlepsza będzie naturalnie noc. Zlekceważenie leczenia czy też uprzedzenie do wczesnego podjęcia kuracji mogą doprowadzić do nasilenia się niedyspozycji; zaawansowane haluksy bywają także leczone dzięki aparatom korekcyjnym, jednak ich oddziaływanie nie jest już wtedy odpowiednio mocne i może być potrzebne rychłe skierowanie pacjenta na zabieg operacyjny. W takim wypadku aparat noszony jest w okresie rehabilitacji, czyli po zabiegu.


photo
Korektor haluksów: Korektor haluksów Zdjęcie pochodzi z notki Korektor haluksów – pozbądź się problemu


Dodaj do: