kwie.5

Korektor haluksów – zlikwiduj temat

dodano: 5 kwietnia 2016 przez flover


Pojawienie się haluksów na stopach to z reguły efekt nieodpowiednich nawyków życiowych, noszenia niewygodnego obuwia oraz przesadnego przemęczania nóg, braku ćwiczeń, a czasami też uwarunkowań genetycznych. Ponieważ wadzą i podczas chodzenia, i znacznie przeszkadzają w dobieraniu butów, a na domiar tego powodują coraz silniejszy ból, należy jak najszybciej podejmować z nimi walkę. Wykonuje się to z wykorzystaniem odpowiednich urządzeń, tak zwanych korektorów haluksów. W wyższym stopniu zaawansowane przypadki stanowią wskazanie do leczenia operacyjnego.

Dla kogo jest korektor haluksów?

Terapia za pośrednictwem korektora haluksów oferowana jest na ogół wszystkim tym pacjentom, którzy zgłaszają się do lekarza z w ostatnim czasie zauważoną deformacją przodostopia – nagle zaczęli odczuwać niewygodę w czasie chodzenia czy też komplikacje przy noszeniu do tej pory wygodnych butów. To jedna z najprostszych oraz najbardziej wygodnych odmian znanej w tym momencie terapii przeciwko temu schorzeniu. Ponieważ haluksy dotykają w dzisiejszych czasach i młodszych i starszych, metoda leczenia musi być w miarę uniwersalna i równocześnie gwarantująca sporą efektywność. Korektor haluksów kwalifikowany jest do najskuteczniejszych z nich, szczególnie że z powodzeniem użytkuje się go już od dłuższego czasu – obok zabiegów operacyjnych oraz przyrządów umożliwiających poprawkę w ruchu stanowi nader pewne i tradycyjne rozwiązanie. Za jego elastycznością przemawia wygodna budowa, standardowy skala noszenia (sugeruje się używanie korektora w nocy lub podczas realizowania jakichś czynności bez ruchu, np. przy czytaniu książki, oglądaniu telewizji) i optymalna stabilizacja dla stopy. Przy stosowaniu korektora pięć, sześć godzin codziennie, po niedługim czasie zyskuje się poprawę oraz temat staje się kosmetyczny lub dokumentnie znika. Odmiana jest widoczna przede wszystkim w przypadku dostosowywania niewielkiej deformacji; to przemawia za rychłym reagowaniem na jak najmniejsze zmiany w kształcie stopy lub objawy bólowe.

Korektor haluksów czy chirurg?

 

Nieznaczne haluksy poddaje się rehabilitacji za pomocą korektorów haluksów, lecz takie działanie wymaga gigantycznej systematyczności i uwagi ze strony pacjenta. Pomijając regularne wykorzystywanie urządzenia, trzeba kontrolować i inne nawyki, to znaczy zrezygnować z niekomfortowego obuwia, z długiego stania (jest ono niezdrowe nie tylko dla stóp, ale również może być przyczyną np. żylaków) oraz zadbać o odpowiednią dietę, ponieważ nadwaga także bywa powodem deformacji układu ruchu. Jeśli na haluksy cierpi osoba młoda, musi przeznaczyć pewną ilość swojego czasu, by korektor haluksów miał szansę zareagować – najlepsza będzie naturalnie nocna pora. Zaniedbanie kurowania czy też awersja do wczesnego podjęcia terapii mogą spowodować wzmożenie się dokuczliwości; zaawansowane haluksy bywają też leczone za pomocą aparatów korekcyjnych, jednak ich działanie nie jest już wtedy stosownie silne i może być potrzebne szybkie skierowanie pacjenta na zabieg operacyjny. W takim wypadku aparat noszony jest w czasie rehabilitacji, czyli po zabiegu.


photo
Korektor haluksów: Korektor haluksów Zdjęcie pochodzi z notki Korektor haluksów – zlikwiduj temat


Dodaj do: