kwie.19

Korektor haluksów – zlikwiduj problem

dodano: 19 kwietnia 2016 przez flover


Pojawienie się haluksów na stopach to na ogół skutek złych nawyków życiowych, noszenia niedopasowanych butów i zbytniego przemęczania nóg, niedoboru ćwiczeń, a czasami także uwarunkowań genetycznych. Jako że wadzą i podczas chodzenia, i w znacznym stopniu utrudniają dobieranie butów, a oprócz tego sprawiają coraz mocniejszy ból, należy jak najszybciej podejmować z nimi walkę. Czyni się to za pośrednictwem stosownych urządzeń, tak zwanych korektorów haluksów. W wyższym stopniu zaawansowane przypadki stanowią wskazanie do leczenia operacyjnego.

 

Dla kogo jest trafny korektor haluksów?

Terapia za pomocą korektora haluksów oferowana jest z reguły wszystkim tym pacjentom, którzy zgłaszają się do lekarza z w ostatnim czasie dostrzeżoną deformacją przodostopia – nagle zaczęli odczuwać niewygodę w trakcie chodzenia czy także komplikacje przy noszeniu do tego czasu komfortowych butów. To jedna z najprostszych i najbardziej wygodnych postaci znanej w dzisiejszych czasach terapii przeciw temu schorzeniu. Ponieważ haluksy dotykają w dzisiejszych czasach i młodszych i starszych, metoda kurowania musi być w miarę uniwersalna i jednocześnie dająca dużą efektywność. Korektor haluksów zaliczany jest do najskuteczniejszych z nich, szczególnie że z powodzeniem wykorzystuje się go już od dłuższego czasu – obok zabiegów chirurgicznych i przyrządów dających możliwość korekty w ruchu stanowi nader pewne oraz tradycyjne rozwiązanie. Za jego uniwersalnością przemawia wygodna konstrukcja, typowa skala noszenia (proponuje się stosowanie korektora w nocy lub w trakcie wykonywania jakichś czynności bez ruchu, na przykład przy czytaniu książki, oglądaniu TV) i optymalna stabilizacja dla stopy. Przy wykorzystywaniu korektora pięć, sześć godzin dziennie, po krótkim czasie osiąga się poprawę oraz problem staje się kosmetyczny bądź całkowicie niknie. Zmiana jest zauważalna szczególnie w przypadku regulowania niewielkiej deformacji; to przemawia za szybkim reagowaniem na jak najmniejsze zmiany w kształcie stopy lub objawy bólowe.

Korektor haluksów czy chirurg?

Małe haluksy poddaje się kuracji za pomocą korektorów haluksów, jednakże takie działanie wymaga dużej systematyczności oraz uwagi ze strony pacjenta. Pomijając regularne używanie urządzenia, powinno się kontrolować również inne nawyki, mianowicie porzucić niewygodne obuwie, zrezygnować z długiego stania (jest ono niezdrowe nie tylko dla stóp, ale również może powodować np. żylaki) oraz zadbać o dobrą dietę, bo tusza także bywa powodem deformacji układu ruchu. Jeśli na haluksy cierpi jednostka młoda, musi poświęcić pewną ilość swojego czasu, by korektor haluksów miał sposobność zareagować – najlepsza będzie oczywiście noc. Zaniedbanie leczenia czy też niechęć do wczesnego podjęcia terapii mogą przyczynić się do nasilenia się niedogodności; zaawansowane haluksy bywają także kurowane za pośrednictwem aparatów korekcyjnych, ale ich oddziaływanie nie jest już wtedy stosownie mocne i może być potrzebne rychłe skierowanie pacjenta na zabieg operacyjny. W takim wypadku aparat noszony jest w czasie rehabilitacji, czyli po zabiegu.

 


photo
Korektor haluksów: Korektor haluksów Zdjęcie pochodzi z notki Korektor haluksów – zlikwiduj problem


Dodaj do:


Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy - zaloguj się lub załóż konto


Odpowiedzi moga dodawać tylko zalogowani użytkownicy - zaloguj się lub załóż konto


Wasze komentarze

zgłoś
Monika 2 czerwca 2016 Monika napisała:

dlatego zawsze chodzę w klapkach, żeby nie mieć takich problemów